Kayra Yapı Dekorasyon Yaşam Alanınızı Büyütüyoruz

Parke Uygulamaları

Parke her yaşam alanında kullanılabilir dekoratif bir yer kaplama malzemesidir. Temizliği kolaydır. Isı yalıtımı yapar. Taş zemine göre daha sağlıklıdır.

Parke Nedir?

Parke; meşe, gürgen ve kayın kerestelerinin makinelerde işlenmesiyle elde edilen dar ve uzun döşeme, kaplama gerecidir. Parkeler, yer döşemeleri, yerden ısıtmalı zeminlerde kullanılmak için ideal malzemelerdir.

Hem yere yapıştırmalı masif, hem de lamine biçimindeki uygulamaların ikiside mümkündür. Lamine parke uygulamalarında yüzer sistemin tatbik edildiği mekanlarda ısı kaybının, yapıştırma sistem lamine parkeye oranla daha fazla olacağı kabul edilmelidir.

Parke; meşe, gürgen ve kayın kerestelerinin makinelerde işlenmesiyle elde edilen dar ve uzun döşeme, kaplama gerecidir.
Parke uzun yıllar boyunca sağlamlığını ve şık görüntüsünü korur. Çeşitli parke türleri ile bulunduğunuz ortama uygun parke çeşidi bulmak mümkündür.

Parke Uygulamaları Nerelere Yapılır?

Parke uygulamaları günümüzde ev ve ofis ortamında sıklıkla karşılaşabileceğimiz yapılardır.

Ekonomik ve şık görüntüsünün yanında uzun süre dayanıklı olması ekonomi açısındanda büyük katkı sağlamaktadır. İçerisinde bulunan özel maddeler sayesinde kiri belli etmez ve rahatça temizlenebilir.

Kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Parke Uygulamaları Neden Yaptırılmalıdır?

Parke uzun yıllar boyunca sağlamlığını ve şık görüntüsünü korur. Çeşitli parke türleri ile bulunduğunuz ortama uygun parke çeşidi bulmak mümkündür. Parke uygulamalarında birden fazla parke kullanılarak işlem yapıldığı için ileriki zamanlarda herhangi bir sebepten zarar gören parkeniz hepsini değiştirmek yerine sadece zarar gören parke değiştirilebilir.

Alçıpan Çeşitleri Nelerdir?

Alanında uzman ekibimiz ile 1997 yılında başladığımız bu kutsal mesleğe sımsıkı sarıldığımızı ve tek hedefimizin müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirmek olduğunu net bir şekilde ifade ederiz. Ekibimiz binlerce projeye katılmış her an aktif çalışan ve her biri birbirinden değerli, iş etiğine sahip profesyonel personellerden oluşmaktadır.

Evinizin, ofisinizin veya yaşam alanınızın daha ferah ve modern olması adına sunduğumuz bazı hizmetleri belirtmek istiyoruz.

 • Ahşap mozaik parke : Ahşap mozaik parke, Roma mozaiği gibi, atölyelerde, kareler meydana getirecek şekilde bir kağıda yapıştırılan 1 cm kalınlığında, 2×10 cm’lik ahşap parçalardan ibaret döşeme kaplamasına deniyor. Bu kareler, mala perdahlı ve yüksek dozlu çimento şap üzerine özel bir tutkalla yapıştırılıyor.
 • Laminat Parke : Laminat parke ağaç sektörünün yan ürünleri olan talaş kırpıntı gibi ürünlerin yüksek ısılı işlemler altında birleştirilerek (preslenerek) laminat parkenin orta tabakasındaki yüksek dayanımlı ağaç lifler yanı HDF oluşturur.
 • HDF dediğimiz orta tabakanın üzeri dekor kağıdı ve yüksek kalitedeki koruma tabakası ile kaplanarak laminat parkenin imalatı tamamlanmaktadır.
 • Lamine parke : Üstte iyi cins, altta daha düşük nitelikli ağaç kullanılarak tabakalar halinde yapılan hazır cilalı parkeye deniyor.
 •  Masif parke : Som ağaç kullanılarak yapılan parkeye denir.

Parke Uygulamaları Hizmeti İçin

  Mimara Sor

  Mimarımız Sizi Arasın!

    Mimara Sor

    Mimarımız Sizi Arasın!

    WhatsApp