Kayra Yapı Dekorasyon Yaşam Alanınızı Büyütüyoruz

Kartonpiyer Uygulamaları

Kartonpiyer, duvarların tavan ile kesişim noktalarına uygulanan bir dekorasyon yöntemidir. Ayrıca dekorasyon amacıyla lamba alanlarının çevresine yada üstü eğimli kapılarda kullanılabilmektedir.

Kartonpiyer Nedir?

Kartonpiyer; dilimize Fransızca’dan geçmiş bir kelimedir (carton-pierre). Anlamı taşlaşmış karton demektir. Taşa benzemesi için karton modellerden alçı kaplaması işini ifade etmektedir.

Kartonpiyer Uygulamaları, genel olarak oda duvarlarının tavanlar ile birleşiminde oluşan bozuklukların kapatılması için kullanılır.
Kartonpiyer Uygulamaları, genel olarak oda duvarlarının tavanlar ile birleşiminde oluşan bozuklukların kapatılması için kullanılır.

Mekanlara kattığı estetik görünüm ile çoğu zaman her evde kullanılan karponpiyer uygulamaları düzensiz görünümleri kapatmak için harika bir iç dekorasyon malzemesi olarak tercih edilmeye devam edilmektedir.

Kartonpiyer Nerelerde Uygulanır?

Kartonpiyerler duvar ve tavan birleşim noktalarına farklı modellerde uygulanmaktadır. Kartonpiyerler evinize, ofisinize veya farklı yaşam alanlarına özel olarak uygulanabilir olmakla birlikte en çok tercih edilen yapı modellerinden olmuştur.

Kartonpiyer Uygulamaları Neden Yaptırılmalıdır?

Kartonpiyerler, alçıpan uygulamaları sayfasında açıkladığımız gibi bakteri üreten malzemelerden değildir. Ayrıca Ph değeri insan vücuduna en yakın değere sahip ürünlerin başında gelir. Bu da kartonpiyer ürününün sağlıklı bir malzeme olduğunun ve güvenle kullanılabileceği anlamına gelir. Nemli bezler ile silinebilme özelliği vardır.

Kartonpiyer Çeşitleri Nelerdir?

Alanında uzman ekibimiz ile 1997 yılında başladığımız bu kutsal mesleğe sımsıkı sarıldığımızı ve tek hedefimizin müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirmek olduğunu net bir şekilde ifade ederiz. Ekibimiz binlerce projeye katılmış her an aktif çalışan ve her biri birbirinden değerli, iş etiğine sahip profesyonel personellerden oluşmaktadır.

Evinizin, ofisinizin veya yaşam alanınızın daha ferah ve modern olması adına sunduğumuz bazı hizmetleri belirtmek istiyoruz.

 • Stropier : Stropiyer nedir poliüretan malzemeden imal edilip hafif taşınabilir, kolay monte edilen maliyeti düşük bir malzemedir. Pencere önlerine gelen kısımlara 20-25 cm korniş montajı boşluğu bırakılarak düz perdelik monte edildikten sonra stropiyer monte edilir. Boyanabilir, tavan boyasıyla aynı malzeme uygulanması tavanla bütünlük içinde görünmesini sağlar.
 • Duvar ve Tavan Çıtaları: Yaşam alanlarınızda her alanı istediğiniz gibi dekore edebildiğiniz gibi, aynı şekilde duvarlarınızda da boyanabilir duvar çıtası kullanarak farklı bir dekoratif alan yaratabilmeniz mümkündür. Her bireyin farklı zevkleri ve farklı tarzı olabileceğinden bu duvar çıtası ürünleri evlerinizin her odasının duvarında farklı bir görünüm yaratmak için faydalanabileceği malzemeler olarak kolay boyanabilir ve kolay sökülebilir şekilde piyasaya sürülmüştür. Bu kullanım kolaylığı, değişik dekorasyon modelleri denenmesine de imkan sağlamaktadır.

Kartonpiyer Uygulamaları Hizmeti İçin

  Mimara Sor

  Mimarımız Sizi Arasın!

    Mimara Sor

    Mimarımız Sizi Arasın!

    WhatsApp