Kayra Yapı Dekorasyon Yaşam Alanınızı Büyütüyoruz

Fayans ve Seramik

Fayans ve seramik hoş tasarımları ile evlerimizde yer alan malzemelerdir. Ekonomik ve uzun ömürlü olması sebebiyle günümüzde en çok kullanılan yapı malzemelerindendir.

Fayans ve Seramik Nedir?

Fayans; bünyesi anorgamik olan ama metal olmayan kil, kuvars, feldspat, kalker gibi hammaddelerin belirli oranlarda karışımı ile özel kalıplarda preslenerek şekillendirilir. Sonrasında yüksek ısılarda pişirilmesi ile edilen kaplama malzemesine fayans denir.

Fayans ve seramikler sağlıklı şık görünümü ve ekonomik malzemelerdir. Uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olan bu malzemeler birden fazla fayans ve seramiğin yan yana gelmesiyle kullanılır.
İç mekanlarda modern ve zarif bir görünüm sunan fayans ve seramik objeler aynı zamanda kombinlemesi kolay aksesuarlar olarak da bilinmektedir

Seramik; genellikle kil, toprak elementleri, tozlar ve su karıştırılarak elde edilmektedir. Şekillendirilen seramik, yüksek sıcaklıktaki bir fırında pişirilerek son halini alır. Ev dekorasyonlarında mimari özelliklerinin yanı sıra aksesuar ve obje seçimlerinde de seramik ürünler bol bol karşımıza çıkmaktadır. Vazo, tabak, duvar objeleri, çanak, çömlek, testi, kase, aydınlatma ürünleri, ayna çerçeveleri gibi seramik ürünler iç dekorasyonlarda geniş kullanım yelpazesine sahiptir. Fayans, karolar veya çiniler gibi ev dekorasyonlarında yer alan mimari özellikleri kapsayan ürünlerde yine seramik ile şekillendirilmektedir.

Seramik Uygulamaları Nerelere Yapılır?

İç mekanlarda modern ve zarif bir görünüm sunan fayans ve seramik objeler aynı zamanda kombinlemesi kolay aksesuarlar olarak da bilinmektedir. Her tarza uyarlanabilir yapısı sayesinde dekorasyonlarda çok fazla ön plana çıkmaz ancak varlığını hep hissettirir. Kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Fayans Uygulamaları Neden Yaptırılmalıdır?

Fayans ve seramikler sağlıklı şık görünümü ve ekonomik malzemelerdir. Uzun yıllar boyunca kullanıma uygun olan bu malzemeler birden fazla fayans ve seramiğin yan yana gelmesiyle kullanılır. İleriki zamanlarda fayans veya seramiklerinizden bir tanesi zarar görmesinde tüm malzemeyi değil sadece hasar gören malzemeyi değiştirerek tasarruf edebilirsiniz.

Fayans Çeşitleri Nelerdir?

Günlük hayatta kullanımı artan fayans ve seramiklerin çok fazla çeşidi olmak ile birlikte sizde bulunduğunuz konuma uygun çeşitte malzemeler seçerek şık bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Alanında uzman ekibimiz ile 1995 yılında başladığımız bu kutsal mesleğe sımsıkı sarıldığımızı ve tek hedefimizin müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirmek olduğunu net bir şekilde ifade ederiz. Ekibimiz binlerce projeye katılmış her an aktif çalışan ve her biri birbirinden değerli, iş etiğine sahip profesyonel personellerden oluşmaktadır.

Fayans ve Seramik Uygulamaları Hizmeti İçin

  Mimara Sor

  Mimarımız Sizi Arasın!

    Mimara Sor

    Mimarımız Sizi Arasın!

    WhatsApp