Kayra Yapı Dekorasyon Yaşam Alanınızı Büyütüyoruz

Boya Uygulamaları

Boya uygulamaları evinizin lekeli ve kirli duvarlarını yeniden canlandırmak ve ortama yeni bir hava katmak için en az yılda bir kere yapılması tavsiye edilir.

Boya Uygulamaları Nedir?

Boya uygulama; bir yüzey üzerine tatbik edildiğinde, dekoratif ve koruyucu bir tabaka oluşturan kimyasal bir malzeme olarak tanımlanır. Bu malzeme belli prensipler dahilinde formüle edilen ve bünyesinde dört esas unsur bulunan kimyevi bir karışımdır.

Çeşitli teknikler ve boya türleri ile yapıya uygun boya seçilerek daha sağlıklı ve dekoratif alanlara kavuşabilirsiniz.
Boya uygulamaları günlük hayatta kullandığımız ofis, ev, okul ve binalar için iç ve dış cephe olmak üzere iki alanda yapılır.

Boya uygulamaları günlük hayatımızın her yerinde koruyucu ve dekoratif anlamda karşımıza çıkarlar. İçerisinde çeşitli kimyasallar ve renklerin birleşimi ile oluşan yeni renkler ile uygun yapılara uygulanarak daha sağlıklı ve uzun ömürlü çözümler sağlanır.

Boya Uygulamaları Nerelere Yapılır?

Boya uygulamaları günlük hayatta kullandığımız ofis, ev, okul, bina gibi çoğu yapılarda kullanılmaktadır. Çeşitli teknikler ve boya türleri ile yapıya uygun boya seçilerek daha sağlıklı ve dekoratif alanlara kavuşabilirsiniz. Kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Boya Uygulamaları Neden Yaptırılmalıdır?

Boya uygulamaları zamanla nemden ve hava şartlarından dolayı rutubet gibi kötü görüntü ve kokular oluşturabilir ve bunların yanında bakteri oluşumu sağlık açısından çok önemlidir. Bu durumlarda yapınıza uygun boya türü ve dilediğiniz renkte işlem yaptırarak daha sağlıklı ve hoş görüntü ile kullanıma imkan sağlar

Boya uygulamaları içerisinde bulunan kimyasallar ile yapılarınızdaki sağlamlığı arttırıp zorlu hava şartları, yangın veya sel gibi olaylara karşı dayanıklılıkta sağlamaktadır.

Boya Çeşitleri Nelerdir?

Alanında uzman ekibimiz ile 1995 yılında başladığımız bu kutsal mesleğe sımsıkı sarıldığımızı ve tek hedefimizin müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirmek olduğunu net bir şekilde ifade ederiz. Ekibimiz binlerce projeye katılmış her an aktif çalışan ve her biri birbirinden değerli, iş etiğine sahip profesyonel personellerden oluşmaktadır.

Evinizin, ofisinizin veya yaşam alanınızın daha ferah ve modern olması adına sunduğumuz bazı hizmetleri belirtmek istiyoruz.

 • Saten Boya Pürüz olmayan, aynı zamanda düz olan yüzeylere uygulandığı takdirde göze oldukça hoş görünen bir boya çeşididir. Saten boyanın en önemli özelliği silinebilmesi ve bir oldukça dayanıklı olmasıdır. Bu boya çeşidi yarı mat boya grubu içerisinde yer almaktadır. Eğer boya yaptırdığınızda uzun seneler dayanmasını istiyorsanız saten boyayı tercih edebilirsiniz.
 • Akrilik Boya(Su Bazlı Boya): Akrilik, su bazlı yada diğer bir adıyla plastik boya; çabuk kuruması ve su ile temizlenebilir olmasıyla dikkat çeker. Mat boyaların grubundandır. Üzerindeki kiri oldukça çabuk içine çekebilir. Solvent içermemesi dolayısıyla çocuk odalarında tercih edilebilir, çünkü solvent içermemesi sağlık açısından akrilik boyayı daha avantajlı kılıyor. Bununla beraber yanmayan bir özelliğe sahip olmasından ötürü saklamak diğer boya çeşitlerine göre daha güvenlidir.
 • Yağlı Boya: Sentetik, parlak, çabuk kuruyabilen bir son kat boyasıdır. Silinebilir ve uzun yıllar dayanabilecek özelliğe sahiptir. Hijyenik olması gereken alanlarda kullanılabilir. Örneğin mutfak ve banyo gibi. Yanma özelliği yüksek olması dolayısıyla evde saklamak güvenli değildir. Kuruma aşamasında solvent maddesini dışarı vererek kuruduğu için yağlı boyayla boyanan bir eve en az bir hafta girmemekte fayda var.
 • İpek Boya: Su bazlı boya çeşididir. Boya grubu olarak yarı mat boya ve mat boyanın arasında yer alır. Bu özelliği sayesinde göz yormaz. Özellikle silinebilme özelliğine sahip olduğu için diğer su bazlı boya çeşitlerine göre daha fazla dayanır. Ayrıca İpek Boya çeşidi iç cephe boyasıdır. Bir diğer ev hanımlarına yönelik kullanışlı tarafı ise kolay silinebilir ve temizlenebilir olmasıdır.
 • Astar boya: Boyanın ilk katıdır. Genel özelliklerini söyleyecek olursak; boya yapılacak yüzeyi sağlamlaştırmak, boyanın alana daha iyi tutunmasını sağlamak, üzerine uygulanacak  boyaya zemin oluşturup boyanın daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktır.

Boya Uygulamaları Hizmeti İçin

  Mimara Sor

  Mimarımız Sizi Arasın!

    Mimara Sor

    Mimarımız Sizi Arasın!

    WhatsApp