Kayra Yapı Dekorasyon Yaşam Alanınızı Büyütüyoruz

Alçıpan Uygulamaları

Alçıpan uygulamaları yaşam alanlarına renk katmak için yapılan bir dekorasyon yöntemidir. Duvarlara tavanlara ve birçok alana uygulanan bu yapı farklı renklerde ve desenlerde uygulanabilmektedir.

Alçıpan Nedir?

Alçıpan; üç ana katmanlı bir iç dekorasyon yapı malzemesidir. Orta bölümde alçı dolgusu ve ön ve arka alanlarında karton ile birleştirilmiş bir üründür.

Alçıpan uygulamaları yaptırdığınızda yangına dayanıklı olan alçıpanlar ortalama 30 dk boyunca zarar görmeden yangına karşı dayanır.
Alçıpan uygulamaları yaptırdığınızda yangına dayanıklı olan alçıpanlar ortalama 30 dk boyunca zarar görmeden yangına karşı dayanır.

Alçıpanlar kullanım alanlarına göre veya tercihinize göre özel ölçü ve kalıplarda üretilen düz yüzeyli bir yapı malzemesi ürünüdür. Alçıpan, dış duvarları bitmiş binaların içinde ve yerden duvara kadar her alanda kullanılmaktadır.

Alçıpan Uygulamaları Nerelere Yapılır?

Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılabilmektedir. Evinizin özel alanlarında veya ofisinizin içerisine rahatlıkla uygulanabilir. Hızlı montajı yapılır. Sağlıklı olması sebebiyle de çoğu yaşam alanında kullanılmaktadır. Kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi için iletişim sayfamızı ziyaret ederek bize ulaşabilirsiniz.

Alçıpan Uygulamaları Neden Yaptırılmalıdır?

Alçıpanlar bakteri üreten malzemeler değildir. Ayrıca ph değeri insan vücuduna en yakın değere sahip ürünlerin başında gelir. Bu da alçıpan ürününün sağlıklı bir malzeme olduğunun ve güvenle kullanılabileceği anlamına gelir.

Yangına dayanıklı olan alçıpanlar ortalama 30 dk boyunca zarar görmeden yangına karşı dayanır. Esnek yapısı sayesinde esnemelere karşı dayanıklıdır. Hafif olmasının yanında ses yalıtımı için de tercih nedeni olmaya devam etmektedir.

Alçıpan Çeşitleri Nelerdir?

Alanında uzman ekibimiz ile 1997 yılında başladığımız bu kutsal mesleğe sımsıkı sarıldığımızı ve tek hedefimizin müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirmek olduğunu net bir şekilde ifade ederiz. Ekibimiz binlerce projeye katılmış her an aktif çalışan ve her biri birbirinden değerli, iş etiğine sahip profesyonel personellerden oluşmaktadır.

Evinizin, ofisinizin veya yaşam alanınızın daha ferah ve modern olması adına sunduğumuz bazı hizmetleri belirtmek istiyoruz.

 • Bölme Duvar : Bölme duvar geniş alanları daraltmak mevcut alanı küçülterek farklı odalar oluşturmanıza olanak sağlayan sistemdir. Bölme duvar sistemleri ofisinizde estetik ve fonksiyonel bir ofis bölmesi oluşturmanın en modern yoludur. Bu sistem mevsimsel değişikliklere göre hareket eden bir sistemdir.
 • Asma Tavan : Mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isimdir. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece asma tavan kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır.
 • Havuz : Yüzme havuzu aydınlatması havuzunuzu zarafet içinde bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Her yüzme havuzu farklıdır; basit bir geometrik şekilden, lagünlerin ve su özelliklerinin ayrıntılı bir labirentine kadar farklı şekillerde havuzlar vardır. Havuz yapısına göre dilediğiniz renkler ile havuzlarınıza şık bir görüntü katabilirsiniz.
 • Gizli Işık : Mevcut tavanın altına bir tavan yapılarak dekoratif bir görünüm sağlamak için alçıpan, taş yünü, metal tavan, sunta lam, gibi malzemelerin kullanılmasıyla alt tavana yerleştirilen gizli ışık sayesinde evinizde veya ofisinizde şık ortamlar yaratmaktır. 
 • TV Ünitesi : Alçıpan duvar ünitesi modelleri aslında genel olarak tv için kullanılan modellerdir. Dilerseniz bu duvar ünitelerini sadece kitaplık, raf ya da duvar dekorasyonu tasarımı olarak da kullanabilirsiniz. Alçıpan olduğu için farklı renklerde ve şekillerde yapılabilir. Içi, dışı, kenarları her yeri ayrı ayrı ışıklandırılabilir, özel olarak dizayn edilebilir. Modern ışıklandırma sistemleri ile uyumlu olduğu gibi klasik tavan dekorasyonları ve duvar dekorasyonları ile de uyumludur.
 • Metal Tavan : Metal asma tavan, modern iç mekan tasarımları için vazgeçilmez bir yapı elemanıdır. Genellikle 30*30cm ve 60cm*60cm ölçülerinde üretilir. Çeşitli türleri bulunan metal asma tavan sistemleri bir çok alana kolayca uygulanabilme özelliği ile dikkati çekmektedir. Alışveriş merkezlerinden metro istasyonlarına kadar çok çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Farklı çeşitleri ve modelleri de mevcuttur.
 • Klipin Tavan : Klipin tavan, gizli taşıyıcılı sistemlerdir. Çelik, alüminyum veya paslanmaz çelik gibi kaplamalardan oluşur. Tavandaki malzemelerinin oluşturduğu çirkin veya nahoş görüntüyü kamufle etmek için iyi bir tercihtir.
 • Karo Lam Tavan : Ön yüzeyi vinil arka yüzeyi alüminyum folyo kaplı modüler alçı asma tavan plakaları, estetik ses yalıtımı, yüksek nem dayanımı ve rahat döşemenin yanı sıra kolay temizlenebilir yapısı sayesinde hijyen beklentilerini de karşılayabilen asma tavan modelidir. 
 • Taş Yünü Tavan : Taş yünü asma tavan, T24 taşıyıcı profil üzerine monte edilen karo taş yünü plakaların birleştirilmesi ile oluşur. En ekonomik asma tavan sistemlerimizden birisidir. Fiyat performans oranı nedeni ile bir çok iç mekanda tercih edilen bir asma tavan türüdür. Isı izolasyonu sağlar, yangına dayanıklıdır ve nem tutmaz. Akustik özellikleri oldukça iyidir. Beyaz renkli olan taş yünü tavan panelleri ofis gibi alanlarda aydınlatmaya da yardımcı olur. Daha ferah ve aydınlık iç mekanlar yaratmak için ideal ve ekonomik bir çözümdür.

Alçıpan Uygulamaları Hizmeti İçin

  Mimara Sor

  Mimarımız Sizi Arasın!

    Mimara Sor

    Mimarımız Sizi Arasın!

    WhatsApp